ÜRÜNLER

 Telefon Santralları

 
 Alcatel
 Karel

Kablolu / Kablosuz Telefonlar

 Kablolu Telefon Makinaları
 Kablosuz Telefon Makinaları
 Uzun Mesafeli Telsiz Telefonlar
 Telefon Santralı İlave Ürünler
 Sesli Yanıt Sistemleri
 Detaylı Çağrı Kayıt Yazılımı
 DECT Kablosuz Sistemler
 Kulaklık
 Beklemede Müzik Cihazı

 Data Network Ürünleri

 WAN Ürünleri, Router, Modem
 LAN Ürünleri, Switch
 Voice Over IP
 Yapısal Kablolama

 Turkcell Kurumsal Hizmetler

 FCT Sabit GSM Terminali
 Mobil Şirket
 Ekip Mobil
 İkili Kart

 Danışmanlık Hizmetleri

 Türk Telekom Danışmanlığı
 Teknoloji Danışmanlığı

   
HABERLER   HABERLER   HABERLER

KademeliCELL:

Hat tesis Ücreti

ücretsiz

Aylık Sabit Ücret

958.000TL

Konuşma Ücretleri

Günde ilk 5 dakika şebeke içi

269.000 TL/dk

Günde 5-10 dakika şebeke içi

189.000 TL/dk

Günde 10 dakika şebeke içi

149.000 TL/dk

Yurtiçi normal

590.000 TL/dk

Günde ilk 5 SMS'in ücreti

123.033/SMS

Günde 5 SMS'den sonra

61.516/SMS

ALCATEL E-TİCARET'İN YENİ ADI BUNDAN BÖYLE NEXTIRAONE

Teknoloji şirketlerinin satın alımı ve gelişimi üzerine odaklanmış, sektöründe lider dev Amerikan yatırım şirketi Platinum Equity’nin, aralarında Türkiye’deki Alcatel e-Ticaret firmasının da bulunduğu 1.5 milyar Euro (ABD$1.3 milyar) değerindeki Alcatel Avrupa’daki Kurumsal Dağıtım Kanalı ve Servis Hizmetleri’ni geçtiğimiz nisan ayında satın almasının ardından, Türkiye’de faaliyet gösteren Alcatel e-Ticaret Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti’nin adı, 15 Ekim’den itibaren NextiraOne İletişim Çözümleri Ltd. Şti olarak değişti.

NextiraOne Türkiye, konuyla ilgili olarak, 15 Ekim 2002 tarihinde İstanbul Hilton Oteli’nde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında bir konuşma yapan NextiraOne Türkiye Genel Müdürü Tayfun Türkalp, NextiraOne’ın küresel pazara ve Türkiye pazarına yönelik hedefleri ve iş stratejileri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

NEXTIRAONE’IN HEDEFİ : «KÜRESEL ÇÖZÜM SAĞLAYICI OLMAK »

Türkalp, hali hazırda, Kuzey Amerika’daki kuruluşlara ağ hizmetleri , ses, veri ve entegre teknoloji çözümleri sunan ve %100 Platinum sermayeli 24 şirketten biri olan NextiraOne’ın bu satın alma sonucunda coğrafi açıdan ve hizmet alanı yönünden desteklenen « Küresel Çözüm Sağlayıcı» bir şirket haline geldiğini söyledi. Türkalp, NextiraOne’ın, satın alma sonucunda, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 Avrupa ülkesi ile Amerika, Kanada ve Meksika’da hizmet vereceğini ve Kuzey Amerika’da da Alcatel ürünlerini pazara sunacağını açıkladı.

ÜRÜN PORTFÖYÜ GENİŞLİYOR

Alcatel e-Ticaret’in de kurulduğu günden bu yana geçen 2 yıl içerisinde ses-veri entegrasyonu ve e-iş altyapıları konusunda Türkiye’nin en büyük projelerine imza attığına dikkat çeken Türkalp, NextiraOne olarak da genişleyen ürün ve çözüm portföyü ile bu alandaki hizmetlerini üretici bağımsız çözüm entegratörü kimliğiyle devam ettireceklerini açıkladı. Türkalp, yeni dönemde ürün portföyü içinde yer alacak belli başlı markalar arasında, Alcatel’in yanısıra, Cisco, Checkpoint, Genesys, Nortel, Oracle ve Sun Microsystems’ın olduğunu duyurdu.

‘120 BİN KULLANICIYI VoIP ÇÖZÜMLERİNE HAZIRLADIK’

Türkalp, geçtiğimiz iki yıl içinde Alcatel e-Ticaret olarak 120 bin kullanıcıyı VoIP çözümlerini kullanmaya hazır hale getirdiklerini, kurdukları sistemlerle müşterilerine bugünün değil geleceğin çözümlerini sunduklarını belirtti. NextiraOne Türkiye olarak Alcatel e-Ticaret’in kurumsal e-iş haberleşmesi altyapısı ve network ve çözüm konusunda lider ses ve data entegratörü olma konumunu devam ettireceklerini açıklayan Türkalp, zaten geçtiğimiz yıl içinde de ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krize rağmen 64 bin hatlık digital ses ve sata sistemleri kurduklarını söyledi.

Türkalp, NextiraOne olarak bundan sonraki dönemde sunacakları ürün ve hizmetlerini ‘Stratejik İletişim Yönetimi’ vizyonuyla birleştirerek şu ana başlıklar altında topladı :

1. Telekom Altyapısı
2. Şirket Altyapısı
3. Haberleşme Sunucuları
4. Network Cihazları
5. Şirket İletişim Güvenliği
6. Eğitim

NEXTIRAONE, 4 YILDIR GİDEREK ARTAN BİR ATILIM STRATEJİSİ İZLİYOR

Yeni yapılanma sonucunda, iki şirketin dünya çapındaki müşteri tabanına üstün entegre ses ve data çözümlerini birlikte sunacaklarını belirten Türkalp, NextiraOne’ın bugüne kadarki gelişim sürecini ise şöyle özetledi :

‘Platinum Equity, network servis pazarını yaratmak amacıyla, ilk olarak, 15 Eylül 1998’de Racal Data Group’u satın alarak ismini Milgo Solutions olarak değiştirdi. 12 Ağustos 1999’da gerçekleştirilen ikinci satın alma ise, Time Plex’ti ve bu şirket Milgo Solutions ile birleştirildi. 3 Nisan 2001’de Williom Communication Solutions satın alındı ve Milgo Solutions ile birleştirilerek adı NextiraOne olarak değiştirildi. Buradaki amaç, Fortune 1000 müşteri tabanının genişletilmesi idi ve NextiraOne bu sayede Kuzey Amerika’nın en büyük çözüm sağlayıcısı konumuna geldi. 10 Nisan 2002’de ise Alcatel’in ülkemizin de aralarında bulunduğu 17 Avrupa ülkesindeki Servis ve Dağıtım Kanalı’nın satın alınmasıyla, NextiraOne Alcatel’in en önemli dağıtım kanalı olarak dünyanın en büyük çözüm entegratörü olma rolüne soyundu. ’

Türkalp, NextiraOne’ın lider komünikasyon çözümleri ve servisleri sunan bir firma olduğunu, ses ve veri entegrasyonunda pazar yaratan ve ses çözümlerinde lider (Dünyada %25 pazar payı-çözümler 100 kullanıcı üzeri, %5 genelde data entegratörü olarak) konumda olduğunu belirtti. Yeni yapılanma sonucunda NextiraOne’ın yeni hedefleri ise 2.8 milyar Euro (ABD$2.5 milyar) olarak gerçekleşmesi ve uluslararası müşteri tabanının 500 binin üzerine çıkması bekleniyor.

NEXTIRAONE’IN ARKASINDAKİ DEV GÜÇ : PLATINUM EQUITY COMPANY

Tayfun Türkalp, 1 yıldan kısa bir süre içerisinde milyar dolarlık sev iyedeki ikinci ve 2002 yılı içindeki üçüncü şirket satın almasını gerçekleştiren yatırım şirketi Platinum Equity hakkında ise şu bilgileri verdi :

Platinum Equity, 6 yıllık bir süreç ve yaklaşık 40 şirket alımı sonucunda, ABD’de en hızlı büyüme hızına sahip yatırım şirketlerinden biri durumundadır. Platinum, Fortune 500 içindeki müşterilere dünya çapında kilit teknoloji ve servis sağlayan firmaları satın alıp işletiyor. Business Week, Forbes ve diğer lider endüstri yayınları Platinum’u IT firmalarını elinde tutan en büyük özel şirket olarak gösteriyorlar. Platinum Equity, bugün 15 binin üzerinde çalışanı, 4.5 milyar üzerindeki satışı ve bünyesinde barındırdığı 25 şirketle atılımlarına devam eden müşteri odaklı bir yatırım şirketidir.